Skip to content

Neērtā realitāteJa kāds domā, ka visas darba vietas ir pārpildītas un darbu patreizējā situācijā var iegūt tikai izredzētie – tā nebūt nav!

Pēdējā laikā ir sfēras, kurās darbinieki ir ļoti vajadzīgi, ir vietas, kur ir pat ilgstoša darbinieku krīze – kadrus nav iespējams atrast! Neticiet? Šoreiz noticiet gan!

Ok. Jau sākumā atrunāšu divus faktus – darbs nav augsti apmaksāts un ir mazkvalificēts.

To ka valstī ir  “krīze” un katram otrajam mājās ir dators (piedodiet, ja nav statistiski precīzi), nebūt nenozīmē, ka cilvēki māk rīkoties ar internetu, rakstīt uz datora un izprintēt CV un/vai pieteikuma vēstules.

Joprojām:

  • CV tiek rakstīti ar roku
  • pievienotās fotogrāfijas ir graujošas  to noskaņas stilā (ziniet – izlaidums, fotogrāfija ar jaunceltni fonā, es un mans boyfriends, cilvēks maikā)
  • formālas e-pasta adreses uztaisīšana ir ārkārtīgi sarežģīts un laikietilpīgs process, tāpēc tiek izmantotas tās pašas kas on-ā vai oho vai kaut kur citur, kur novērtē sunny25 vai thebest69 daiļskanību
  • nereāli daudz gramatikas kļūdu, un gadās pat tik daudz, ka beidzot lasīt tekstu saproti, ka translate.google līdz pilnībai ir ļoti tālu

Ja darba ņēmējs jau no paša sākuma nav spējīgs saņemties un sameklēt internetā informāciju par to,  kā jānoformē CV, tad kā tas varētu raksturot viņa attieksmi pret darbu vispār? Vai pieteikumā minētā  informācija par punktualitāti un atbildību “iet kopā” ar to, kā izskatās Tavs CV???

Protams, jāskatās arī no organizācijas puses – cik šī darba vieta ir spējīga piesaistīt tādus, kas māk uzrakstīt CV un pēc tam arī produktīvi strādāt. Iespējams, ka tie labākie kadri nemaz nav vajadzīgi…

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *
*
*

Blue Captcha Image
Refresh

*