Skip to content

Savtīgais darba devējsDarbinieki pamet savtīgos darba devējus

Pēdējo astoņu mēnešu laikā Austrālijā ievērojami palielinājies to darbinieku un uzņēmumu vadītāju skaits, kuri aktīvi sākuši meklēt jaunas darbavietas, jo tiem šķiet, ka viņu nesto upuri globālās finanšu krīzes laikā darba devējs nav pamanījis, ziņo perthnow.com.

Leadership Management Australasia (LMA) veiktā pētījuma dati liecina, ka jaunu darbu meklētāju skaits ievērojami sācis palielināties kopš 2009. gada septembra. Patlaban kopumā 18% Austrālijā strādājošo pieteikušies jaunā darbavietā. Tas ir par 64% vairāk nekā pērn septembrī.

«Darbinieki jūtas atstāti novārtā: neviens viņiem nav pateicies par godprātīgu savu pienākumu pildīšanu grūtajos laikos, un neviens ar viņiem patlaban nerunā par viņu nākotni,» norāda LMA vadītājs Grants Sekstons (Garnt Sexton).

Krīzes laikā darba devēji centās pēc iespējas mazāk atlaist darbiniekus, tā vietā izvēloties samazināt vai iesaldēt viņu algas, kā arī liekot strādāt mazāk darba stundas. Krīzes laikā, darbiniekiem turoties pie savām darbavietām, darba devējam radās iespēja ievērojami ietaupīt uz darba samaksas rēķina.

G. Sekstons skaidro, ka darbinieki ir neapmierināti, ka netiek veikt atgriezeniskas darbības ekonomikai atgūstoties.

LMA secina, ka darba devējiem ir jārīkojas ātri, vai arī viņi riskē ar kvalificēta darbaspēka zaudēšanu un lielākiem izdevumiem, pieņemot darbā jaunus speciālistus.

via http://db.lv/r/331-pasaule/222727-darbinieki-pamet-savtigos-darba-devejus

Kuri darba devēji Latvijā, Jūsuprāt, ļaunprātīgi

izmanto “krīzes laiku”? Kā tas izpaužas?

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *
*
*

Blue Captcha Image
Refresh

*