Skip to content

Nezaudēt darbu. Vērtīgs darbinieks.Katrs darbinieks uz darbu nāk ar savu portfelīti, kurā ir divi nodalījumi: profesionālās īpašības, pieredze (cietās kompetences) un viņa personība un attieksme (mīkstās kompetences).

Lai cik nepatīkams un korporatīvs dažiem vai daudziem šis termins izklausītos, produktivitāte kļūst par galveno darbinieka vērtīguma kritēriju. Cik efektīvi cilvēks strādā un cik, ko darba laikā viņš spēj izdarīt. Jo – darba stundas nav mainījušās, bet darba apjoms ir audzis. Laiks likt lietā laika vadīšanas, sevis vadīšanas prasmes.

Darbiniekam ir jābūt elastīgam. Jābūt gatavam veikt daudz un dažādus pienākumus, iespējams, tādus, kas nav veikti pirms tam. Un, protams, var sūdzēties Nodarbinātības Dienestam, par neapmaksātu papilddarbu, taču realitāte zīmē savas korekcijas. Ja darbinieks nespēj pielāgoties pārmaiņām, uzņemt straujāku tempu – visdrīzāk tas nav darbinieks, kurš vajadzīgs kompānijai sarežģītajos apstākļos. Daudzi darbi, iespējams, netiek šādā veidā izdarīti perfekti. Taču ir pierādīts, ka viens no laika nejēdzīgākajiem izmantošanas veidiem ir visu izdarīt perfekti, pat lietas, kuras nevajag. Un gudrs darbinieks spēs saprast, kuras lietas ir slīpējamas un kuras – ne.

Pozitīvismam ir ļoti svarīga nozīme lietišķajās attiecībās. Esiet vispozitīvākais cilvēks katrā telpā, kurā trodieties. Ne jau muļķīgs un “kantainus” jokus mētājošs – bet pozitīvu aspektu saskatošs jebkurā problēmā, iedvesmojošs, domā – kā izdarīt, nevis – kāpēc nav iespējams izdarīt, nečīkst, katru problēmu neuztver kā pasaules galu, spēj iedalīt problēmas tajās, ko var ietekmēt un tajās, ko nevar mainīt.

Vai māk “apseglot pārmaiņu vēju”. Gatavība pārmaiņām, spēja mainīties, spēja pieņemt pārmaiņas, lai nebūtu jātērē visdārgākais resurss, šāda “neticīgā Toma” pārliecināšanai. Jā, desmit gadus mēs lietas darījām tā, tagad lietas mainās, apstākļi mainās, darīsim citādāk. Vai tu spēj to pieņemt?

Iniciatīva ir zelta vērtībā. Tā tevi atšķirs no tiem, kas tikai izpilda darbības. Tā tevi atšķirs no tiem, kas patiesībā nav ieinteresēti sava darba saturā un vispār – tajā vietā, kur viņi ierodas katru darba dienas rītu.

Māka demonstrēt savus sasniegumus, izdarītos darbus. Pamana to, kas nav izdarīts. Ja ir izdarīts labi – tas ir normāli. Nekladzini par katru sīkumu visiem un ikvienam. Iemācies savus sasniegumus delikāti pasniegt, informē par tiem regulāri. Ja kaut kas nav izdevies, argumentiem jābūt racionāliem un atceries, ka krīze ir visiem, taču dažiem šajā pārmaiņu laikā veicas labāk, citiem sliktāk. Pamanīt savas vājības, saprast, ko ar tām darīt ir jau puse noieta ceļa uzlabojumu virzienā.

Ieguldiet savu laiku un naudu trīs prasmēs – svešvalodas, datorprasmes, autovadītāja tiesības. Tās ir vērtības ilgtermiņā, un nav svarīgi, kur tās apgūsti – Latvijā vai ārpus tās robežām. Šīs ir prasmes, kas nodrošinās tavu konkurētspēju ilgtermiņā. Neviens mūžīgi nestrādās par noliktavas darbinieku, apkopēju, dārznieku  uz virsstundām. Ieguldīšana sevī, pirmkārt, jau ir pašapziņu paaugstinošs faktors, labāks darbs nāk pēc tam.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *
*
*

Blue Captcha Image
Refresh

*