Skip to content

Darbs un ģimene. Līdzsvarota dzīve.Saskaņā ar psihologu pētījumiem, 85% no jūsu laimes sajūtas dzīvē ir atkarīga no personiskajām attiecībām. Jūsu attiecības un laiks, ko pavadāt ar cilvēkiem, kas jums ir svarīgi, būs galvenais dzīves ikdienas prieka avots. Pārējie 15 procenti būs jūsu profesionālie sasniegumi. Diemžēl cilvēki bieži zaudē fokusu par to, kas tiešām ir svarīgs. Viņi ziedo savu lielāko laimes avotu, lai sasniegtu vairāk savās karjerās. Bet neskatoties uz sasniegumiem, karjera būs mazākais laimes un dzīves apmierinājuma avots.

Nav vienas, ideālas atbildes, kā panākt līdzsvaru savā dzīvē, taču ir ļoti daudz ideju, kas var mums palīdzēt. Šīs idejas bieži vien pieprasa pārmaiņas mūsu domāšanas veidā un izpratnē par laika patēriņu. Bet pārmaiņas ir to vērtas! Un vēlme pēc pārmaiņām var būt labs motivators!

Vispirms laiks jāvelta pārdomām par to, kas tiešām tev ir svarīgs. Visi kompromisi un izvēles ir balstītas uz katra paša vērtībām. Un visi pārdzīvojumi un nelaimes sākas, kad ticam un novērtējam vienu lietu, taču pieķeram sevi darot pavisam citas. Tikai tad, kad mūsu vērtības un darbības sakritīs, sāksim justies harmoniski un mierīgi par savām dzīvēm.

Tātad pazīt sevi nozīmē – zināt, kas ir manas vērtības, kas man ir patiešām svarīgi. Augsti organizētas personības vispirms izlemj, kas ir labi – vai tas saskan ar viņu iekšējo pārliecību, un pēc tam domā, vai kaut ko izdarīt ir iespējams. Progresīvi cilvēki  organizē savu dzīvi, pārliecinoties, ka tas, ko viņi dara ir saskaņā ar viņu vērtībām. Tas ir ārkātīgi svarīgi  – organizēt savu dzīvi ap sevi, nevis aorganizēt sevi ap apkārtesošajām prasībām, kas pastāv apkārtējā vidē.

Ir ārkārtīgi viegls veids, kā līdzsvarot savu dzīvi, taču nepieciešama ārkārtīgi liela disciplīna, lai to realizētu. Šis paņēmiens ir saistīts ar laika menedžmentu un to sauc par dzīves menedžmentu. Laika vadīšana ir personības vadīšanas veids, kurā jūs organizējat savu 24/7 laiku, lai tas jums sniegtu pretī iespējamo lielāko apmierinājumu un laimes sajūtu.

Laika menedžmenta atslēga, pēc tam, kad esat noteikuši savas dzīves vērtības un mērķus, ir prioritāšu un pēdējo darāmo lietu noteikšana. Prioritāšu noteikšanas mērķis ir skaidrs –  jūs veidojat lietu sarakstu, ko jūs gribētu darīt un no šī saraksta izvēlieties lietas, kuras jums ir vissvarīgākās, balstoties uz visu, ko jūs zināt pats par sevi, par citiem, par saviem pienākumiem un atbildībām.

Pēdējo darāmo lietu noteikšana bieži vien ir nenovērtēta. Tās izvēlas ļoti uzmanīgi izlemjot, kuras lietas jūs vairs nedarīsiet, lai būtu vairāk laika darīt prioritārās lietas.

Pirmais solis, lai pārstātu ciest no laika trūkuma ir – apstāties un padomāt. Daudzi cilvēki ir tik aizņmeti, triecoties uz priekšu un atpakaļ, ka ļoti reti domā par to, kas viņi ir un kāpēc viņi dara lietas, ko dara. Viņi ir ieslēgti bezjēdzīgā aktivitātē tā vietā, lai veigtu pārdomātu analīzi. Viņi ir tik aizņemti rāpjoties pa panākumu trepēm, ka nepamana, ka šīs trepes balstās uz nepareizās mājas.

Patiesība ir pavisam vienkārša – mums ir jākoncentrējas uz divām lietām – ģimene un darbs. Ģimeni uzstādot par savu prioritāti, regulējam savu darba kalendāru tā, lai sasniegtu mērķus un izpildītu uzdevumus, ko pieprasa darbs. Kad esat darbā – koncentrējieties uz vienu aktivitāti – darbs.

Daudzi cilvēki ir laika izniekotāji. Viņi iznieko savu laiku un iznieko citu laiku! Lai gūtu panākumus un apmierinājumu no dzīves, jādisciplinē sevi darba laikā, lai viss ko jūs darītu būtu – darbs.

Vidējs darbinieks strādā 50% no savakapacitātes. Tikai 5% darbinieku atzīst, ka strādā pie savas kapacitātes robežas.

Jums ir jāpieņem lēmums, ka jūs strādājat visu laiku, kad jūs strādājat.

Ieviesiet sarakstu un piestrādājiet pie saraksta katru dienu. Pierakstiet darāmos darbus, nosakiet prioritātes un pārliecinieties, ka strādājat pie lietām, kas ir vissvarīgākās vadībai un organizācijai. Izvairieties tikt iesaistīts apkārtējo cilvēku laika izniekošanas aktivitātēs.

Lai gūtu panākumus, jums jākļūst par monomaniaku ar misijas apziņu. Tā ir šīs dienas patiesā seja, un tāda tā ir bijusi vienmēr mūsu sabiedrībā, kurā valda sacensība.

Lai gūtu panākumus darbā, jāstrādā ātri, efektīvi, bez apstājas visu laiku,kamēr esat algu izmaksas sarakstā. Jums jākļūst par laika vadīšanas ekspertu. Jums jākļūst par tik efektīvu, ka jūs varat izdarīt divreiz vairāk nekā pārējie. Šādi jums nebūs nepieciešamības ņemt darbu līdzi uz mājām vakaros un nedēļas nogalēs.

Un kad esat beiguši darbu, varat pilnībā veltīt sevi ģimenei un citiem svarīgiem cilvēkiem savā dzīvē.

Laimīgas ģimenes dzīves atslēga ir komunikācija. Un šeit skaitās nevis laiks, kas pavadīts kvalitatīvi, bet gan laiks, kas pavadīts kvantitatīvi daudz. Jo tie kvalitatīvie momenti ir tie mazie momenti, kas ir vērtīgi un dārgi, tie notiek negaidīti. Tie parasti notiek, pavadot ļoti daudz netraucēta laika ar ģimeni vai citiem svarīgiem cilvēkiem. Jūs diemžēl nevarat izlemt – es pavadīšu kvalitatīvu laiku. Jūs to nevarat izlemt. Kvalitatīvais laiks pienāk pats.

Panākumu atslēga ir – mācīšanās izmantot laiku lietderīgāk. Jūs nevarat pieprasīt vairāk stundu dienā, bet jūs varat ielikt sevi šajā laikā. Izslēdziet TV un pavadiet vairāk laika runājot ar saviem cilvēkiem. Nelasiet avīzes vai grāmatas, kad kāds no ģimenes vēlas ar jums komunicēt. Koncentrējieties uz visnozīmīgāko cilvēku savā dzīvē. Viss paŗējais var pagaidīt.

Attiecībā uz darbu un ģimeni, nepārstājiet sev jautāt, “Kā visvērtīgāk es varētu pavadīt šo laiku?” Domājiet par to, kāda tam ko darat tagad būs nozīme pēc nedēļas vai gada. Bieži vien mēs kļūstam pārņemti ar mazām lietām, kas nav nozīmīgas lielākā laika posmā. Bet tas kam ir tiešām liela nozīme ilgstošā laika posmā ir mūsu personīgā dzīve – ģimene, draugi.

Jums nav jābūt supercilvēkam, lai pienācīgi līdzsvarotu darba prasības un ģimenes vajadzības. Tomēr jums jārīkojas daudz pārdomātāk, jābūt labākam plānotājam, jālieto laiks daudz lietderīgāk, nepārtraukti jādomā kādos veidos paaugstināt darba kvalitāti abās sfērās. Ja šo uzstādīsiet kā mērķi un strādāsiet pie tā sasniegšanas, ar laiku kļūsiet daudz efektīvāki, lietderīgāki un daudz laimīgāki cilvēki. Un tā taču ir pati galvenā lieta!

Via Brian Tracy

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *
*
*

Blue Captcha Image
Refresh

*