Skip to content

Šī gada pārbaudes laiks – 6 mēnešiApmēram tik īss ilgs laiks bij nepieciešams, lai pārsprāgtu ne tikai finansiālais, bet arī nejēdzīg darba ņēmēju uzpūstais burbulis.

Situācija cilvēkresursu ziņā Latvijā šī gada laikā mainījusies dramatiski. No bezdarba līmeņa krišanās gada sākumā (5%), līdz nu jau tā pieaugumam (6,1%) – gada beigās. Norobežojoties no dramatiskās un negatīvās puses, kas bezdarba procentam pieaugot, nāk līdzi: mājsaimniecību finansiālā krīze vai pat bankrots, nespējot nomaksāt kredītus, cilvēku dzīves kvalitātes pasliktināšanās (vēl jau diskutēt var – kā cilvēki šo kvalitāti mēģināja celt), arī – kriminogēnās situācijas izmaiņa, un mēģinot saskatīt iespējas šajā sarežģītajā laikā, jāsaprot, ka tā vairs turpināt nevarēja.

Uzskatu, ka lielākie zaudētāji šajā situācijā ir darba ņēmēji, kur “labajos laikos” neko nedarīja, lai uzlabotu savu konkurētspēju darba tirgū. Un tagad ir izveidojusies situācija, kad tāds darbinieks kāds biji gada sākumā, šodien neesi vajadzīgs. Ja neesi sevī ielicis pat tik maz kā elementāru gribasspēku strādāt ātrāk, kvalitatīvāk, gluži vienkārši  – efektīvāk, vari iet. Jo ir iespēja atrast cilvēkus, kuri izprot aktuālās darba devēju prasības.

Bet, ja kritiski vērtē vidējo Latvijas darbinieku, cik no viņiem reāli nostrādā savu darba laiku? Darba devējiem būtu laiks biežāk vērot savus darbiniekus, mēģināt izmērīt viņu darba sniegumus un tad jau cipari parādīs, kurā vietā optimizēt izmaksas.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *
*
*

Blue Captcha Image
Refresh

*